Polecam
Przez PolecamBrak komentarzy

Medytacja to nie religia

Wielu ludzi wciąż nieufnie podchodzi do medytacji, która często stereotypowo kojarzy się z buddyjskimi mnichami, zajęciami jogi lub wegetarianizmem. Dlatego warto rozwiać pewne mity, zanim zaczniesz medytować.

  • Medytacja to nie religia, lecz rodzaj treningu umysłu. Niezliczone badania naukowe wykazały, że pomaga radzić sobie z bólem, chorobą, lękiem, stresem, depresją, rozdrażnieniem i wyczerpaniem.
  • Medytacja nie sprawi, że staniesz się zobojętniały albo poddasz się losowi. Wręcz przeciwnie – uważność wzmacnia odporność psychiczną i fizyczną.
  • Medytacja nie jest podstępnym sposobem na to, abyś wbrew sobie przyjął fałszywie pozytywne podejście do życia. Pozwoli ci za to zyskać większą jasność umysłu, dzięki której będziesz mógł w pełni cieszyć się życiem i osiągnąć cele.
  • Medytacja nie jest czasochłonna. Zajmuje około 20 minut dziennie. Mnóstwo osób przekonało się, że dzięki medytacji mają więcej czasu, ponieważ nie marnują go już na zmaganie się z bólem, chorobą i stresem.
  • Medytacja nie jest trudna. Wymaga odrobiny wysiłku i wytrwałości. Możesz medytować w zasadzie nad wszystkim i w dowolnym miejscu.
źrodło:  Mindfulness dla zdrowia, Vidyamala Burch, Danny Penman, www.stopokoi.pl

 Leave a reply